Modeláž nehtů

Modeláž nehtů

 

Techniky

 

Akrylové nehty se dají vytvořit hned několika způsoby.

Modeláž na tipy je používána hlavně jako základ francouzské modeláže, trendem jsou kromě klasické bílé i barevné tipy, které se po nanesení hmoty a ztvrdnutí ještě dále zdobí.

Pro modeláž šablonou se používají papírové nebo teflonové, je nutné mít nehet alespoň 2-3 mm přerostlý přes okraj, aby se nechala šablona dobře podlepit a připevnit. Tímto způsobem se tvoří např. oblíbené dlouhé nehty tvaru Stiletto, Edge, ale i klasické, které se dále lakují a zdobí. Novinkou je pinčování akrylových nehtů, kdy příčný tvar volného okraje má půlkruhový tvar tzv. tunel, díky kterému nehty získají nádherný pevný a štíhlý tvar a velmi luxusní vzhled.

Gelové, akrygelové nehty se tvoří na umělé tipy průhledné nebo jako francouzskou modeláž na bílé či barevné tipy a nebo na šablony. Gel se nanáší v několika vrstvách a každá vrstva se musí přibližně 3 minuty nechat vytvrdit ve speciální UV lampě. Do gelu se nechají vkládat různé ozdoby a vznikne tak permanentní zdobení, které se dá odstranit pouze odpilováním při doplnění.

Zpevnění přírodních nehtů UV gelem je gelová metoda, kdy se přírodní nehty pouze potáhnou gelem a vytvrdí v UV lampě. Je to vhodné řešení pro lámavé, slabé nehty.

Gelové nehty se vyznačují trvanlivostí, pružností, odolností.

Tato technika patří v současné době mezi nejoblíbenější a to proto, že je ze všech technik nejšetrnější k vlastním nehtům a nehty vypadají přirozeně. Výhodou této techniky je, že se nemusí aplikovat jen na nehtové tipy, ale i na přírodní nehty. Kvalitně vymodelované nehty vypadají velmi přirozeně a jsou téměř k nerozeznání od přírodních nehtů.

 

Nehtová modeláž gel běžné tvary - nové 790 Kč

Modeláž extrémní tvary a délky (od 0,5cm) - nové od 900 Kč

Nehtová modeláž gel - doplnění 650 Kč

 

Akrygel je nově představený výrobek na našem trhu, který svoji dvojitou silou, pružností gelu a tvrdostí akrylu a zároveň dokonalou přilnavostí předčí ostatní nehtové materiály. Nehty vypadají přirozeně, jen ve srovnání s gelem jsou tvrdší. Báječné řešení pro ty, kterým gelové nehty nedrží, případně potřebují docílit vetší tvrdosti nehtů.

 

Akrylové nehty

Akryl je ve srovnání s gelem mnohem pevnější a tvrdší, trošku méně pružnější a má mnohem lepší přilnavost než gel, málo kdy se odchlipuje. Je vhodný i pro klientky, které touží po extrémně dlouhých nehtech. Není vhodný pro velmi slabé a křehké nehty. Akrylový prášek se aktivuje tekutinou a tato hmota se nanáší na nehet. Na povrh se nanáší speciální gel určený na zakončení akrylových nehtů, které jsou pak téměř k nerozeznání od gelových.

 

Nehtová modeláž akryl Magnetic - nové 790 Kč

Nehtová modeláž akryl Magnetic - doplnění 650 Kč

Nehtová modeláž akryl OPI - nové 790 Kč

Nehtová modeláž akryl OPI - doplnění 650 Kč

 

Potažení nehtů UV gelem je vhodné pro slabé, třepící se nebo lámající se nehty, pro ženy, které touží po upravených, lesklých nehtech.. Stává se velmi často, že na přírodních nehtech vydrží lak třeba jen dva dny a začne se loupat. Nehtíky potažené UV gelem Vám tento problém vyřeší.

 

Zdobení

Ozdůbek na nehty je nesčetně mnoho a výběr je opravdu široký.. Uvedené zdobící prvky jsou jedny z nejznámějších, ale každou chvíli vznikají stále nové způsoby a metody.

ONE STROKE - Namáčení plochého štětce z půlky do jedné barvy a z půlky do druhé barvy, malování dvojbarevně přímo na nehet, možné doplnit i 3D zdobením či jinými ozdůbkami.

 

 

 

 

 

 

DOTS = tečkování - je zdobení nehtů pomocí kuličkové zdobičky. Na nehtu se vytvářejí lakem kuličky - puntíky - různých velikostí, různých obrázků či uskupení.

SCROLLS - Je malování tenoučkým štětcem, tvoření různých vlnovek, lístků, květů, vypadá pěkně v kombinaci s metodou Dots.

3D ZDOBENÍ - Jde o složitější techniku za použití akrylového prášku, spočívající ve tvoření motivů na povrchu nehtu, které vystupují nad hladký povrch nehtu - většinou jde o různé lístečky, kytičky domalované barvami, třpytkami, dozdobené kamínky, hologramy - dle fantazie. Při doplnění se ozdoby odpilují a nahradí novými.

NÁLEPKY - již hotové lepící obrázky přilepíte na nehet, přelakujete čirým lakem, nebo pod gel a paráda je hotová.

FIMO HMOTA - gumové ozdoby nakrájené na tloušťku max.1 mm, různé motivy - ovoce, zelenina, květiny, motýlci, lístečky. Aplikují se na nehet pod modelační vrstvu gelu nebo akrylu.

 KAMÍNKY - malé, velké, měsíčky, trojhránky, obdélníčky, hvězdičky, slzičky, kytičky - lepí se na nehet, dozdobují se jimi různá malování apod.,

 Fixují se čirým lakem nebo gelem..

 HOLOGRAMY - různé motivy a tvary - lesklé hvězdičky, motýlci, čtverečky, kytičky, lístečky, kočičí oči, kolečka apod. aplikují se pod modelační vrstvu gelu..

 PIERCING - malý přívěšek v nehtu. Většinou jde o malíček.

 Jsou rozmanitých tvarů, zdobené perličkami, kamínky, stříbrné, zlaté, barevné, rolničky, zkrátka určitě si vyberete.

TŘPYTKY - přimíchávají se do laků, do gelu, do akrylu..

DUAL SYSTEM FORMS - jde o způsob vytvoření akrylových nehtů, ale zároveň i o jejich zdobení...

Pomocí barevných akrylových pudrů, hvězdného prachu, fimo hmoty nebo hologramů, holografických nití, sušených květů atd. vytvoříte nádherný design nehtů, je to náročnější technika, potřebuje trpělivost a přesnost.

 

Zdobení - 1 nehet 30 Kč

Kamínek, obrázek atd. 10 Kč

 

Než si půjdete pro nové nehty, promyslete jaké barvičky budete chtít, jaký design, délku, tvar, druh nehtové modeláže.

 

Kdy volit

Akryl je vhodný především pro nehty, které jsou více namáhané, kdo pracuje na zahrádce, lidé, kteří se živí např. uklizením, pracují manuálně a jejich ruce jsou velmi namáhány. V tomto případě je akryl lepší. Také na mastnější a tenké nehty a v každém případě pokud si klientka přeje extrémně dlouhé nehty. Jelikož je akryl pevnější a odolnější než gel.

Setkáváme se s názorem, že akrylové nehty nejsou pěkné a ničí nehty. Toto je mylný názor. Pokud jsou akrylové nehty dobře udělány a pokud je použit kvalitní akryl jsou akrylové nehty kolikrát ještě hezčí než gelové a dovedou vypadat přirozeněji.

 

Jak "žít" s umělými nehty

Mějte na paměti, že akrylové, akrygelové i gelové nehty jsou sice pevné, odolné a opravdu hodně vydrží, ale nejsou nezničitelné. Pokud máte nehtíky poprvé, opatrně zkoušejte co si s nimi můžete dovolit a co ne. Na poprvé zvolte raději kratší délku, Vaše ruce potřebují čas a trénink, u akrylových nehtů můžete mít první dva dny pocit dřevěných posledních článků prstů.

Natrénujte třeba sbírání mincí ze stolu, v obchodě se Vám tento cvik hodí, ne všichni Vám drobné položí do dlaní. Dále Vás s dlouhými nehty může potrápit například bankomat - zasunutou kartu nejde dost dobře chytit do prstů, po hladké ploše karty nehty snadno sklouznou. Co se týká počítače, i s dlouhými nehty se dá psát a jde to dobře, jednoduše nehty kolmo ke klávesnici. U oblékání silonových punčocháčů, legín apod. dejte pozor na to, aby jste za materiál tahaly jen bříšky prstů. Obouvání bot pouze s obouvátkem. Veškeré domácí práce zvládnete naprosto bez problémů a vaše nehty i tak zůstanou stále krásné.

Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být přirozené !

- při velkém úklidu použijte gumové rukavice

- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a ne špičkami nehtů

- na používání nehtů při obouvání ! - použijte obouvátko !

- pozor při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace

- při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěry náušnic

- pozor na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hlavně aby byly dostatečně ochráněny Vaše nehty, bez rukavic hmota namrzá a stává se tak křehčí!